| FoundYouLover a întrebat:

Ce pot face ca sa-mi gasesc mai repede un loc de munca? Deja am aplicat la joburi pe bestjobs, ejobs, la joburile din ziar (cumpar ziarul local o data pe saptamana si merg la interviuri pentru posturile de acolo), ma plimb de 2-3 ori pe saptamana prin oras uitandu-ma pe geamurile tuturor institutiilor, cafenelelor, cofetariilor, restaurantelor, etc. dupa anunturi de locuri de munca si aplic la ce ma intereseaza.Totusi sunt de mult timp fara job, deci ma gandesc ca poate nu e sufuicient tot ce fac. Poate-mi scapa ceva.Va rog, ajutati-ma! Daca nu-mi gasesc job in cateva luni parintii mei vor sa-mi inchirieze apartamentul si sa ma faca sa locuiesc iar cu ei, ca-n liceu.Nu vreau sa plec din casa mea si din orasul asta care-mi este atat de drag si sa nu-mi mai vad persoane de aici care-mi sunt dragi, dar cel mai mult nu vreau sa fiu o povara pe capul nimanui, vreau sa fiu independenta.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fara relatii serioase continui sa cauti servici pana iti vine acru de economia asta afurisita. Nici mie nu-mi place sa muncesc unde munceam cand eram mic dar asta e, poate am noroc vara sa plec la un patron mai serios cateva luni, important e sa speram intr-un viitor prosper.

| unprietenaproape a răspuns:

Ai putea avea grija de un copil pana o sa-ti gasesti un loc de munca unde vrei tu. nu stiu dar observ pe posturile locale anunturi de genul asta.

| Aalliinnaa1000 a răspuns:

E foarte greu in ziua de azi, sa-ti gasesti ceva, dar mai cauta pe net locuri de munca din orasul tau.

| mihaineacsu a răspuns:

Daca esti din Bucuresti, si vrei ceva in vanzari, angajeaza compania unde lucrez eu

Da-mi un mesaj daca esti interesata