| MariuSF27 a întrebat:

Salut,
Am probleme cu gasirea unui loc de munca. Caut in fiecare zi, aplic pe ejobs, bestjobs zi de zi si nu gasesc un amarat de job... :yawnsad Va rog! Dau FUNDITA pentru cele mai multe locuri de munca! (Negociabil, nu?)

6 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Incearca sa iei un ziar local cu anunturi si cauta acolo, si incearca si pe pagina agentiei nationale pentru ocuparea fortei de munca din judetul tau, sunt si acolo postate destul demulte slujbe, si au societatile respective date de contact. Si suni si intrebi, mergi depui ceva sau prin e-mail.

Doar cu variantele astea ai sanse. Acum depinde si tu ce vrei sa faci, daca ai experienta, etc.

| arhivistu a răspuns:

Frate eu am cont de 1 an jumate pe vrajelile astea de site-uri cu locuri de munca, cred ca am bagat si 500 de siviuri, din toate astea m-a doar unu...era ceva cu asigurari...prostii.Nu are rost sa iti mai pierzi vremea cu ejobs, bestjobs, findjobs, bizoojobs etc etc ca oricum nu rezolvi nimic.nu stiu ce dracu e de facut dar ii JALEEEEE

| KellyGreen a răspuns:

Pai...reprezentant Avon, oriflame etc sau cauta pe www. locuri de munca.ro

| blonda_6663 a răspuns:

Am cautat pe anofm.ro si e foarte alambicat siteul. nu sunt detalii in legatura cu joburile.

| clauss a răspuns:

Si eu am cautat pe site-urile care le a enuntat arhivistu si nu am rezolvat nimic, noroc ca s-a deschis o fabrica de paine la noi in oras si m a ajutat experienta, mai conteaza si orasul din care esti si cunostintele, eu iti doresc bafta si incearca pe la orasele mai mari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.tvr.ro/articol.php?id=90888&c=71 aici ai cateva piste, e un clip de vreo 3 minute asculta-l cu atentie si noteaza unde zic ei sa cauti
in plus vezi www.cautabona.ro sau www.cautamenajera.ro cauti dupa orasde fapt ce studii ai terminat? ce stii sa faci? ce te atrage ca loc de munca? ai experienta? ai facut vreo zi de practica? unde? cat timp? unde ai lucrat ultima data? esti in localitate mai mica sau mai mare? poti lucra in agricultura...