| Belly a întrebat:

Ce salar are femeia / barbatul care da bilete pe autobuz?(scuze nnu stiu cum li se zice ) dar un soferr de autobuz?

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Pe vremuri se numeau Taxatoare! Această meserie a dispărut, există auto taxarea! Mai găseşti tonete la care vând tonetiste(minim pe economie)Iar şoferii depinde de oraş! Salariu fără ore suplimentere(la cei care vând şi bilete se dă un procent)900-1400ron!

| georgedanielc a răspuns:

Taxator-750-1100,asta in functie de zona tari...este o meserie pe cale de disparitie...

| BULANGIU96 a răspuns:

In ardeal li se zice "Bocteri", si in Bucuruesti "Controlori" smug
Salar- 650 - 900 de lei. parca thinking unchiu' era bocter

| Cataaa1 a răspuns:

Soferul are salaru dupa experienta si incepe 600-700 lei de obicei pe autobuz tot soferul da si biletele, sunt putine cazuri care le da alta persoana