| alexinioh a întrebat:

Ce salariu are un politist sau un pompier?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intre 1200 si 1400 lei ca incepator, peste vreo 10 ani, capatand experinta, pot ajunge la 2000 lei.

| Carter_Flore_1999 a răspuns:

In ziua de azi, un salariu de politist debutant e undeva de 2.000 si ceva de lei dar poate, in timp, sa ajunga si la peste 3.000 de lei

| BrianSpilner a răspuns (pentru Carter_Flore_1999):

Mizerie de salari, cand stai sa te gandesti cu cati prosti ai de aface, singurul benicifiu e acela ca iesi la pensie mai repede decat restul, dar ce folos..ca la ce riscuri ai ca politist in Romania nu ajungi sa iesi la pensie laughing