| AlxGoliatH a întrebat:

Un pompier este platit mai bine decat un politist?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Multi renunta la meseria de pompier pentru ca au salarii de la 7 milioane pana la 10 milioane deci se incadreaza la salariul unui politai sa zicem.

| hmfkdhdfhufgfgh a răspuns:

Un politist e mai bine platit Funda?

| mgtow a răspuns (pentru hmfkdhdfhufgfgh):

Asa ti se pare tie, un mascat e platit cu vreo 20 de milioane pe luna dar un politai are salariu mic de aia multi iau spaga la controale.

| VladButaciu a răspuns:

In nici un caz un pompier nu ia mai mult ca un politist, un politist normal are 500 de euro pe luna 20 de milioane bani vechi 2000 lei bani noi iar daca vrei sa mergi mai departe ca un agent de la IGPR poti primi peste 240 milioane pe luna cam 5-6 mi de euro iar un inspector general cam 90 de milioane pe luna cam 2-3 mi de euro dar un agent normal este platit cat am spus 20 de milioane daca mai cere el spaga e problema lui, degeaba te iei dupa astia de mai jos care nu au habar cica 10 milioane laughing si un muncitor normal ia mai mult, ca sa devii politist nu e asa usor nu te duci la politie vreau sa ma fac politist si gata esti politist trebuie sa dai probe dificile si examene gramaticale etc, si daca vrei sa mergi mai departe desigur ai nevoie de facultate ( FUNDA ):d?