| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca am platit rata la banca mai devreme?

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

O sa primesti la data care trebuie factura un anunt, iar tu trebuie sa confirmi prin seria documentului pe care l-ai primit atunci cand ai platit ca e platita factura.Asta e procedeul clasic

| DrViorel a răspuns:

Nimic rau, daca poti sa platesti tot odata stai linistita ei nu se suapra, daca ai platito mai repede e bine. Dar pe luna iitoare vine tot in data indicata, nu vine peste o luna si, acum depidne si de banca sid e urnizorul creditului bancar. O zi buna sa ai!

| alexxaz a răspuns:

Nimic! Mai rau e cand o platesti mai tarziu...

| anica a răspuns:

Nu se intampla nimic, banii vor ramane in cont pana la data scadentei, cand se vor lua la rata; daca doresti rescadentarea graficului de rambursare (adica daca vrei sa platesti in avand mai multe rate si sa se modifice graficul), ar trebui sa faci o cerere, altfel banca nu are de unde sa stie intentiile tale; sper ca ti-am fost de ajutor