| Allexxxxx0 a întrebat:

Salut, dacă părinții mei au o rata la banca pe care nu au mai plătit-o de câțiva ani, as putea sa achiziționez o masina in rate pe numele mamei? Cu toate ca are restanta aia la banca?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca firma de la care vrei sa cumperi masina o sa fie de acord, avand in vedere ca mama ta precis figureaza la Biroul de credit ca rea-platnica.
In orice caz, pentru un raspuns corect si sigur va trebui sa te adresezi la firma vanzatoare.

| xerxes1 a răspuns:

Poate ramai si fara masina.