| ANA12121 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă nu mai platesc comanda la avon?
Sunt reprezentant si sunt minora

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă ai primit comanda deja datoria ta va fi transmisa catre niste firme de recuperări care vor lua banii de la tine plus costuri de judecata samd.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ești minoră?!
Regulamentul lor spune altceva!winking

"Cine poate deveni reprezentant Avon?
- Orice persoana cu domiciliul pe teritoriul aceste tari si cu varsta cuprinsa intre 18 si 65 de ani, cu chef de a castiga un banut, iubitoare de frumos si cu spirit de echipa

Tot ei afirmă: "Daca clientii mei refuza un produs sau chiar o intreaga comanda nu este nicio problema. Avon este singura firma din lume care ofera garantie de retur 100 % a produselor indiferent de motiv. Poti inapoia linistita comanda sau produsele chiar si incepute sau partial folosite. Daca nu te-au multumit pe tine sau pe clientele tale, Avon iti va inapoia banii"

Dacă ai primit produsele, trebuie să plătești. Ori, le returnezi integral.
Ce să se întâmple? Ai o responsabilitate, ți-ai asumat-o... Le vei face probleme părinților și vei complica lucrurile. Vor plăti ei datoria ta, dar să știi că îi vei dezamăgi enorm.

| LPCTSTR a răspuns:

Probabil angajeaza o firma de colectare a creantelor si, deci, le vei da banii oricum.

| Robertandrei4858 a răspuns:

Nu vei putea intra in posesia produselor comandate, comanda se va intoarce inapoi la expediator. In cel mai rau ti se blocheaza contul de pe avon pentru refuz de comanda. In acelasi timp te pot baga intr-o baza de date cu adresa si pe viitor nu iti vor mai furniza produse. cunosc caz aemanator.