| cutache a întrebat:

Ce se intimpla daca am sistat achitarea ratelor la un credit altex prin euroline?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Contractul de credit a stabilit perioada de rambursare a imprumutului, motiv pentru care ratele au fost esalonate, conform cu scadenta de restituire a creditului respectiv. Daca ati intrerupt plata ratelor, in primul rand veti plati penalitati de intarziere si dobanzi penalizatoare, iar in al doilea rand, se poate trece la executarea silita si atunci v-ar putea crea probleme financiare suplimentare. Cu bancile nu este de glumit pentru ca ele isi recupereaza banii, iar voi veti plati cu mult mai mult decat v-ati angajat initial. Asa ca, reluati urgent plata ratelor, spre bine vostru.

4 răspunsuri:
| andi a răspuns:

Eu unul am facut asa ceva, nu am platit de mult rata la altex tot prin euroline, dintr-o incapatanare, si m-au bombardat cu telefoanele, cu judecata, etc. astept executarea silita, toate lucrurile le am trecute pe alt nume asa ca astept mutarea lor. parerea mea k cea mai .bip.nu pot reproduce. banca este euroline. nu am pic de respect pentru aceasta banca, cine vrea motivele poate sa ma intrebe, e cam mult de zis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, asa e, is niste camatari cu acte in regula, ca sa zicem asa. parerea mea este sa nu platesti happy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate si eu sunt in ac situatie, dar trebuie sa cerem contractul si sa fie notificati ca in termenul legal sa ne raspunda la notificare. se pare ca incep un nou razboi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te va suna ca disperatii, nimic altceva. eu nu le-am mai platit de 90 de zile si nu mi-au facut nimic.