| Akuryo a întrebat:

Ce se poate duce la un amanet? laughing dau funda.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Aur, argint, telefon, laptop, televizor, masina de spalat.

| Andreea_Buţurcă_1982 a răspuns (pentru suntserios):

Cam cu cat se amaneteaza un laptop fujitsu Siemens?

| suntserios a răspuns (pentru Andreea_Buţurcă_1982):

De la 100 ron pana la cateva sute poate si 1000 ron, totul depinde de configuratie si de cum arata si functioneaza. ti l va evalua pe loc.

| IonutAxi a răspuns:

Aur, argint, pc,...

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Bijuterii sau obiecte decorative din aur, platina sau argint, electronice (laptopuri, camere video, aparate foto, telefoane de lux etc.)

| floresdemayo a răspuns (pentru asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm):

Tot, cu exceptia sufletului. Cu toate că, unii si-l "amanetează" si pe ăsta...

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns (pentru floresdemayo):

Dacă sunt atât de iresponsabili/iresponsabile nu trebuiesc jeliți.

| floresdemayo a răspuns (pentru asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm):

Chiar asa...Ai dreptate.

| Alexandrup a răspuns:

Aur,aparatura, pe scurt obiecte de valoare

| Ptcc a răspuns:

Daca te referi la material, orice e metal pretios. Daca te referi la forma, nu conteaza daca e bratara sau pahar din argint. (Daca am inteles eu bine intrebarea)

| eXySSo a răspuns:

Tot ce se poate amaneta laughing

| eXySSo a răspuns:

Tot ce se poate amaneta laughing