| Sageal a întrebat:

Ce se poate intampla daca nu am platit rata la un obiect cumparat din magazin? Nu detin imobile si nici alte bunuri pe numele meu.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se intampla ceva deosebit, decat ca te executa silit, incepand cu poprire pe salariu, poprire pe conturi in banci(daca detii). Ma gandesc ca detii si bunul care l-ai cumparat si il pot lua pe acesta. De asemenea o sa platesti mai mult, la capital si dobanzi se vor adauga si cheltuielile de executare. Si apoi nu este legal si nici moral sa nu platesti. S-auzim si de bine!

| push2gl a răspuns:

Vezi daca nu scrie in contract, eu am rata la masina si cred ca mi-o ia daca nu mai platesc

| AlpiNN a răspuns:

Se poate ajunge la opriere pe salariu daca esti salariat s-au chiar sechestru pe bunuri depinde ce valoare are obiectul pe care l-ai cumparat?

| clientiimei a răspuns:

Credite rapide la domiciliu fara garantii materiale si fara giranti. Ai banii in 48 de ore fara costuri ascunse.Incearca si convinge-te. www.imprumutausor.blogspot.com