| Anonimul151 a întrebat:

Ce se poate vinde la festivaluri, zilele orașului care țin 3 sau mai multe zile?
Doresc exemple de preparate culinare care se pot vinde, in afara de cele de mai jos și care ar avea o vânzare bună.

Aș dori să îmi dați exemple și de produse care se pot vinde (dar necomestibile), lucruri artizanale sau ceva de genul ăsta. Ceva ce exista la festivaluri.

Preparate din carne (grătare - tot ce intra în categoria asta : mici, Ceafă etc)

Burgeri / Hamburgeri
Tacos
Clătite uriașe
Plăcinte
Gogoși
Langos/Placinte
Kurtös Kalacs - alte preparate dulci
Porumb Fiert/ Prăjit

Și alte produse

Băuturi : Vin, Must, Palincă, Țuică etc

Întrebarea asta o pun pentru a afla idei noi. Nu doresc să primesc răspunsuri care nu au legătură cu întrebarea sau întrebări de genul "Ai mai pus întrebări cu privire la alte idei de afaceri".

Toate întrebările pe care le pun sunt cu ideile pe care le am și le pun cu scopul de a afla idei noi și păreri.

Sper să se înțeleagă și să nu dați răspunsuri "RĂUVOITOARE".

Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Vin / țuică fierte.
Vată de zahăr; covrigi.
===

| Anonimul151 explică (pentru mihai69):

Am specificat vin și țuică. Si eu mă refeream la fierte... Însă nu am specificat. Si cum nu am specificat se înțelege că sunt nefierte...

După cum am văzut la vata de zahar nu prea se vinde atât de mult dar e o idee bună. La fel si la covrigi.

Mersi totuși pentru idee.

| darrio2007 a răspuns:

Vrei idei ca sa te apuci de asa ceva sau doar pentru cultura ta generala?

| Anonimul151 explică (pentru darrio2007):

În viitor ( peste 2 - 3 ani ), aș vrea să mă apuc de așa ceva.

Dar mă interesez de pe acum, cu privire la toate detaliile de care o sa am nevoie atunci.