| vreaubebe a întrebat:

Ce suma trebuie platita la sanepid pentru autorizatia de functionare a unui salon de cosmetica pentru caini si ce alte autorizatii mai trebuie? Va multumesc

2 răspunsuri:
| TreiSurori a răspuns:

Actele necesare deschiderii unui salon de masaj sunt:
- Actele de identitate ale asociatilor (copii);
- Actul Constitutiv al societatii:
- Dovada rezervarii numelui societatii;
- Dovada depunerii capitalului social;
- Actul de spatiu pentru sediul social al societatii si pentru punctele de lucru unde se vor desfasura si celelalte activitati;
- Hotararea Comitetului Executiv al Asociatiei de Proprietari de la sediul societatii si acordul vecinilor limitrofi (pentru sediile situate in imobile cu destinatia de locuinta);
- Declaratia pe proprie raspundere a asociatilor si administratorului societatii;
- Specimenul de semnatura al administratorului societatii.
Costurile pe care vi le putem estima sunt cele pentru infiintare si sunt urmatoarele:
- taxe registru si notariale: aprox. 900 RON;
- capital social: min. 200 RON;
- onorariu avocat: min. 900 RON

| vreaubebe explică:

Si cu sanepidul cum se procedeaza?