| Gabixv a întrebat:

Ce surse de venit online iti pot oferi macar 1000 de lei pe luna, in principiu in afara de bursa si de designer?
Ma gandeam la un magazin dar nu stiu cum se procedeaza in cazul de retur, nu stiu cum sa fac rost de produse, este mai complicat.
De asemenea cum se impoziteaza venitul din activitatea independenta si cand trebuie sa declari?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Te poti afilia la Avon, iti faci o clientela printre cunostinte (si nu numai) si poti castiga lunar mult peste 1000 lei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Îți faci un PFA sau SRL și așa impozitezi veniturile

| ArghirescuCosti a răspuns:

Daca stii sa scrii, poti scrie articole, unele, daca sunt bine documentate pot valora foarte mult, astfel ca poti castiga mult mai mult de 1000 lei pe luna