| vreaubebe a întrebat:

Chiar trebuie sa obtin toate aceste acte pentru un salon de infrumusetare canina?
a) actul de autorizare sanitară, emis de direcţiile de sănătate publică teritoriale din subordinea Ministerului Sănătăţii sau de ministerele cu reţea proprie de sănătate publică;             b) actul de autorizare veterinară, emis de direcţiile veterinare şi pentru siguranţa alimentelor teritoriale sau, după caz, de Autoritatea Naţională Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor sau de ministerele cu reţea veterinară proprie;             c) actul de autorizare de mediu, emis de autorităţile publice teritoriale de protecţie a mediului din subordinea Ministerului Mediului şi Gospodăririi Apelor;             d) actul de autorizare din punct de vedere al protecţiei muncii, emis de inspectoratele teritoriale de muncă din subordinea Ministerului Muncii, Solidarităţii Sociale şi Familiei.

2 răspunsuri:
| Furnicutza a răspuns:

Da, fara astea nu poti deschide...sad birocratie...sad

| vreaubebe explică:

Si ai cumva o vaga idee ce bani trebuie in buzunar pentru toate astea?