| anonim_4396 a întrebat:

Ciao! trebuie sa fac un plan de afacere si as vrea sa ma ajute cineva, afacerea pe care as vrea sa o deschid este: un spatiu de joaca pentru copiii cu varsta cuprinsa intre 3-10 ani.Nu am avut niciodata de a face cu vreo afacere, sunt casnica, nu am copii dar ii ador si sunt iubita de toti copiii ce ma inconjoara, m.am gandit ca as putea face fata unei asemenea ocupatii pe cont propriu.am prietene care de multe ori ar pleca pentru o ora-doua cu treburi de rezolvat insa nu au cu cine sa lase copilul si este neplacut sa. l care peste tot dupa ele si poate in locuri nepotrivite pentru un copil de 2-3 ani care nu poate sa stea linistit fara sa deranjeze.Este o idee de-a mea care as pune. o in practica insa deocamdata sunt la stadiul de a face un plan si nu stiu cum sa. l fac sa fie inteles bine de catre altii.Va multumesc mult.

1 răspuns:
| maximusrodica a răspuns:

Mersi mult,este o ideea foarte buna insa cred ca imi trebuie pregatire pedagogica, din pacate nu am alte studii in afara de liceul cu profil de chimie, oricum mersi inca odata.