| Sawarekh a întrebat:

Cine a lucrat ca agent imobiliar sau are rude in domeniu?

Va rog spuneti-mi daca se poate trai din domeniul asta.

De 2 luni jumate activez in domeniu, imi place domeniul in sine, sa vorbesc cu oamenii.

Insa daca nu am nici un studiu, nu am citit nici o carte, nu am nici o pregatire, credeti ca voi avea sanse sa fac bani?

PS: am facut doar o tranzactie pana acum, e vorba de o chirie.

7 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Se pot face mulți bani, ca în oricare alt domeniu, dar trebuie să ai papagal și putere de convingere. Eu am lucrat în vânzări și mi-am dat seama în câteva zile că nu e de mine.

| Sawarekh explică (pentru Frank51):

Eu dupa 2 luni mi-am dat seama ca e un domeniu greu, dar efectiv imi place. fiindca esti mereu determinat, si e si spontan domeniu, ma suna oamenii cand nu te astepti

| Frank51 a răspuns (pentru Sawarekh):

Da, pentru cei care sunt buni, este un domeniu bănos, faci bani pentru o viață decentă. Însă eu de exemplu, urăsc să vând ceva ce nu aș lua. Am lucrat și fizic, și telefonic, și n-am rezistat psihic să tot îi bag pe gat unui om un produs sau un serviciu aiurit.

Prefer să stau liniștit acasă, lucrez când vreau fiind programator, salariile sunt uriașe și n-am bătaie de cap cu niciun om.

| MihaiSpeedster a răspuns:

În domeniul ăsta se fac bani după 2-3-4 ani. Trebuie să ți se ducă vorba. Un client te recomandă la un prieten, ăla te recomandă mai departe, și tot așa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, de poate trăi, ca dovadă că unii o fac. Dacă nu ai studii, ai nevoie de experiență, care se poate dobândi.

| Sawarekh explică (pentru MihaiSpeedster):

Oke deci nu e normal ca dupa 1 luna sa primesc critici ca nu sunt bun pe ceea ce fac nu?

| Sawarekh explică (pentru MihaiSpeedster):

Momentan nu sunt bun, adica omit lucruri, mai o dau in bara, ca orice incepator.