| dronimex a întrebat:

Cine imi poate da un sfat unde pot sa aflu cursul de schimb leu-dolar sua si leu-marca germana din anul 1985?
multumesc,

Răspuns Câştigător
| pensionar a răspuns:

Nu-ti dau un pont; iti raspund direc 1 dolarsua = 21 lei o marca west germana =9 lei iar o marca est germana = 4 lei; atunci erau doua germanii

4 răspunsuri:
identitate
| identitate a răspuns:

Cauti pe google "curs bnr" si acolo gasesti si "arhiva". Nu mai stiu exact pana la ce an merge. Daca nu gasesti, incearca sa cauti "arhiva curs valutar" sau ceva asemanator.

identitate
| identitate a răspuns:

Un curs valutar nu are cotatii exacte(numere intregi)fiind vorba mereu de zecimale.Iti dau si eu cifre daca vrei dar astea sigur sunt gresite. Leul era mult mai puternic iar prin '89, 1 leu era aproximativ 1 dolar.happy

| frumushika09 a răspuns:

Cred ca poti cauta pe net la arhive...sau poti intreba la o casa de schimb valutar!

| Alinaka a răspuns:

Arhiva de curs valutar vezi pe http://www.ecursvalutar.ro/arhiva sau daca nu, uitate direct pe banca nationala.