| anonim_4396 a întrebat:

Cat era cursul valutar la marca germana al lunii mai (ziua a9a, daca se poate) din anul 1994?
Am cautat pe net. dar tot nu am gasit nimic relevant sad

Fundita caruia ma ajutawinking
Merci!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca gasesti cursul din mai 1994 pe internet. Va trebui sa te adresezi la o unitate BNR sau la Centrala BNR din Bucuresti si sa soliciti cursul. Numai bine!

| noktambul a răspuns:

Pe net, BNR nu are arhivate cursurile valutare decat incepand cu anul 1998. Mergi la o sucursala BNR si da curs cererii tale. Sau la o biblioteca (sectia publicistica/imprimate) si solicita un ziar din data respectiva (Romania Libera, Evenimentul Zilei, ca astea stiu sigur ca afisau intr-unul din colturile primei pagini cursul valutar).
Dar : la ce iti foloseste informatia. Posibil sa te pot ajuta intr-alt mod.

| ioana1704 a răspuns:

Nu crede ca gasesti pe net, toate referintele sunt la euro si ron. Eventual incearca arhive ziare financiare - poate la biblioteci.

| Alinaka a răspuns:

Incearca pe http://www.ecursvalutar.ro/arhiva daca nu, direct la o banca, este mai sigur si oficial.