| anonim_4396 a întrebat:

Cine se pricepe la logo design, as vrea sa ma ajute cu o parere.Dau funda!
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ti-am trimis raspunsul.

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ce doresti sa aflii?

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

O parere despre alegerea unui logo.

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Logo-ul este o emblema, trebuie sa fie un SIMBOL UNICAT, de obicei grafic, ce reprezinta o firma, o organizatie, un site, o gama de produse. Poate fi o figura stilizata, deseori format din initialele numelui.
Exemple: "G" - la Google, "f" la Facebook, "Y" la Yahoo, "M" la MacDonalds, alt fel de "M" la Motorola etc.
La ultimele doua se poate observa ca, ambele deriva din "M", dar grafica difera substantial.
Aproape oricare firma inregistrata are o emblema (logo) proprie, distinctiva, care va fi folosit peste tot pentru a simboliza firma respectiva (asemanator stemelor tarilor).

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Mersi mult, dar eu aveam nevoie sa-mi spui pe care logo sa-l aleg(sunt 4 si nu stiu care ar fi mai potrivit). Spune-mi, te rog cum te cheama pe Facebook ca sa pot sa-ti trimit pozele cu logo-urile.

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am trimis mesaj pm
Sa-mi spui pentru ce-ti trebuie logoul.

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Pentru o productie muzicala.

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, astept in mail versiunile.

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Ti le-am trimis.

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am trimis raspunsul.

| florinflorescu a răspuns:

Eu ma pricep...

| anonim_4396 explică (pentru florinflorescu):

Cum te numesti pe Facebook?
Ca trebuie sa-ti trimit 4 poze cu niste logo-uri...

| florinflorescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Florin florescu

| anonim_4396 explică (pentru florinflorescu):

Sunt mai multi cu acest nume.Nu poti sa-mi spui cu ce ii poza de profil?