| ForsakenAngel a întrebat:

Cine stie site-uri cu sondaje de opinie on-line platite?

72 răspunsuri:
| kevincosty a răspuns:

Site-uri sunt destule.Problema e ca te aburesc si numai vezi nici un ban. Uite de exemplu AWSurvey ai 5 survey la inceput fiecare la 5-10$ si gata.Plata e la 75$ dar de unde daca nu ai survey? Si apoi nu siu daca mai plateste.Sunt si site-uri legitime dar ori trebuie sa platesti pentru membership si apoi daca treci de asta Roamania inca nu e deschisa afacerilor de pe net din lipsa de advertiseri. Poate mai incolo.
Succes oricum

| blddeea a răspuns (pentru kevincosty):

Sunt si eu inscrisa si acolo dar nu pot accesa site-ul decat atunci cand imi trimit ei invitatie... in rest nu este de gasit...
http://sondajro.com/? ref=181205 incearca si aici poate merge... eu azi m-am inscris

| Dobre_Cosmin_1988 a răspuns (pentru kevincosty):

Site-urile de sondaje online platite legitime niciodata nu vor avea taxa pentru membership. Acele site-uri care iti cer sa platesti la inregistrare sunt scam-uriwinking

| dragosbogdan001 a răspuns:

Http://www.iap-interactive.com/Home/tabid/36/language/ro-RO/Default.aspx

Site-ul acesta este nr. 3 mondial in sondaje pe piata platite. Iti zic si cum se plateste la ei : iti trimit pe e-mail link-uri cu sondajele lor. Intri pe ele, apoi completezi. Iti vor da intre 50 - 150 puncte pentru un sondaj.
500 puncte= 10 RON
1654 puncte = 50 RON
Sondajele sunt de la "Ipsos". Cauta pe google si vei gasi mai multe informatii.

| CMaria21 a răspuns:

Dupa cat timp de la crearea contului ai castigat banii astia? cate chestionare primesti pe luna sau cum se trimit chestionarele la ce interval de timp?

| Florinel40 a răspuns (pentru CMaria21):

Bună.Mai ești interesată de sondaje plătite? Dacă da, trmite-mi adresa de e-mail să-ți trimit invitații.Eu am scos bani din site-urile astea

| blddeea a răspuns:

Http://ivox.ro/Account/invita eu sunt spre finalul primei etape de retragere a banilor

| ana_8060 a răspuns (pentru blddeea):

Care bani ca nu da decat puncte

| blddeea a răspuns (pentru blddeea):

Da chiar mi-am luat si eu teapa dar stiu sigur k in momentul in care m-am inscris eu acolo spuneau ca la 3000 de puncte dadeau ceva de genul 10% din valoare.
Acum m-am inscris si eu pe cel recomandat de voi toti si sa vedem cum merge treaba
http://sondajro.com/? ref=181205
Nu stiu de pe contul cui m-am logat

| Florinel40 a răspuns (pentru ana_8060):

Bună.Mai vrei bani din sondaje? Lasă-mi adresa de e-mail, să-ți trimit invitație

| Daimler a răspuns:

Http://www.daedalusonline.ro/

Tocmai am scos 11E chiar daca trimit mai greu sondaje in e-mail se aduna in timp. :)

| liv006 a răspuns:

Pentru participarea în cercetare, utilizatorii primesc recompensă, exprimată într-o anumită sumă de bani. Recompense variază de la 0, 5 € până la 8 € pentru trecerea unui test.
Înscrierea se face în acest link din descriere :Sondaje plătite reprezintă sistemul de salarizare a utilizatorilor de internet care doresc să participe la cercetarea de piață. Sarcina Dvs. ca membrului al studiului este de a examina clipuri video publicitare și de a răspunde la întrebări care reflectă opinia Dvs. despre acest produs.https://ecmero.com/?ref=181718
De la părerea Dvs. depinde în mare măsură dezvoltarea în continuare a produselor și serviciilor a celor mai mari companii din lume. În acest sens, compania-producător este interesată să plătească participanților a sondajelor marketing.https://ecmero.com/?ref=181718 prin acest link voi castiga si eu dar si dv.

| liv006 a răspuns:

Centrul de Investigaţii Sociologice şi Marketing
Pentru participarea în cercetare, utilizatorii primesc recompensă,
exprimată într-o anumită sumă de bani.

Recompense variază de la 0, 5 € până la 8 € pentru trecerea unui test.

Câștigați 1300 € pe lună!

link creare cont. https://ecmero.com/? ref=181718

| Levy_Omu_1993 a răspuns (pentru liv006):

Bagamias pulan mata, ca e teapa cauta la review

| liv006 a răspuns:

Https://werpanels.com? inviterID=a6ac87ebf8e68ae00ad4d9320cc8f65e

| liv006 a răspuns:

Https://www.ysense.com/? rb=64303968

| AlexAlx9696 a răspuns:

Https://www.myiyo.com/? ref=312892532, castig garantat!

| motaaurelia a răspuns:

Toate pe care am intrat si am completat sondaje, m-au rasplatit doar cu puncte si eu as vrea sa gasesc un site de pe care sa pot cistiga bani

| R3k5 a răspuns (pentru motaaurelia):

Mai este un site care plateste http://www.euro2012bux.com/? ref=r3ka
http://www.buxmerang.com/? ref=r3ka asta e in dolari

| xxshantyxx a răspuns (pentru motaaurelia):

Http://sondajro.com/? ref=132709

| liv006 a răspuns (pentru motaaurelia):

Pentru participarea în cercetare, utilizatorii primesc recompensă,
exprimată într-o anumită sumă de bani.

Recompense variază de la 0, 5 € până la 8 € pentru trecerea unui test.

Câștigați 1300 € pe lună! link invitatie creare cont. https://ecmero.com/? ref=181718

| Florinel40 a răspuns (pentru motaaurelia):

Mai esti interesata de sondaje cu bani? Lasa-mi adresa de email, sa-ti dau invitații

| motaaurelia a răspuns:

Daedalus Online

| motaaurelia a răspuns:

Mobrog, dar ca sa retragi banii trebuie sa-ti faci si un cont Pay Pall

| Florinel40 a răspuns:

Nu vrei sa câștigi din acțiuni viruale 40 de dolari pe viață cu o mică investiție? DAcă vrei scrie-mi și îți trimit linkul și îți explic ce acțiuni să cumperi.

| dragonflyght a răspuns:

Daca doreste cineva invitatie pentru EUPANELS,(inregistrarea pe site se face decat cu invitatie de la cineva) trimiteti-mi e-mail pe dicu_carolina2010@yahoo.com
Mai stiu cateva site-uri romanesti, sigure pe care umblu si eu.O sa enumar cateva:
www.sondaje.ro,
www.askgfk.ro (si aici cine vrea invitatie ii trimit cu placere), http://www.ivox.ro/inv/4f3182d03124e ( pe acest site acumulezi puncte si cu ele cumperi produse dupa site), mai am unul cu niste jocuri www.uget.ro, dar nu prea imi place ca e un pic aiurea. Succes si daca mai gasiti alte site-uri care nu sunt scam sa imi spuneti si mie!

| dragonflyght a răspuns:

Mai e unul tot de incredere, am castigat 100 de ron, se numeste daedalus online, cine vrea invitatie sa trimite email pe adresa dicu_carolina2010@yahoo.com

| dragonflyght a răspuns:

Uite un site fffffffffff bun, garantez 100% pentru el, trimite des sondaje plus ca iti ofera 50 de puncte pentru recrutati...pana acum am luat de la ei 3 stickuri a cate 16 Gb si un mouse wireless....acum am 2500 de puncte si vreau sa-mi comand iar ceva.E vb de Nextcall Panel, trimite-mi un mail pe adresa dicu_carolina2010@yahoo.com si eu iti trimit invitatie!

| sweetdan a răspuns:

EUPANELS acorda produse in schimbul sonddajelor si chiar trimit premile

| MaXinTheGaMeRo a răspuns:

Mobrog e foarte bun, nu mi-a venit sa cred cand am vazut primii 5 euro in contul paypal. Oricum din primele minute i-am bagat pe steam laughing)

| adminutza a răspuns:

Salutare!
Daca ai putin timp liber pe zi ( 30 minute ) si esti interesat(a) sa castigi ceva banuti inscrie-te si raspunde la sondaje platite, sunt remunerate 4 sondaje/zi; la inscriere primesti bonus 20 euro, iar pentru fiecare sondaj 8 euro... vizionezi reclama, raspunzi la doar 8 intrebari / sondaj si gataaa.
Poti ajunge la un venit de 1350 euro/ luna daca raspunzi zilnic.

http://sondajero.com/? ref=100509
O zi buna si multa bafta iti doresc!

| xxshantyxx a răspuns (pentru adminutza):

Buna ai fost platita pentru aceste sondaje ca sunt si eu inscrisa dar nu stiu daca e pe bume cu acest sondaj multumesc

| xxshantyxx a răspuns (pentru adminutza):

Ai fost platita de la ceste sondaje?

| Florinel40 a răspuns (pentru adminutza):

Bună.Mai ești interesată de sondaje? Daca da lasa-mi adresa de mail

| Florinel40 a răspuns (pentru xxshantyxx):

Bună.Mai ești interesată de sondaje plătite? DAca da lasa-mi adresa de mail

| CatalinaPetrescu a răspuns:

In cat timp ai castigat suma asta

| CatalinaPetrescu a răspuns:

Este o mare vrăjeala, pierzi timpul degeaba.

| Sixtina_Madona_1978 a răspuns:

Buna! Eu am intrat pe diverse site-uri, care nu au sondaje, te platesc in puncte, etc. Singurul site american care mi s-a parut de incredere, care plateste user-ii in USD si bonusuri in pending este doar unul, la care trebuie sa fii pe faza, restul completezi offers. Eu am intrat pe el de doua saptamani, inca nu m-au platit, deoarece nu am atins valoarea minima de cash. Te platesc o data pe luna, cred, dupa ce faci o cerere mai inainte si urmezi instructiunile site-ului. Cine vrea sa intre pe referral-ul meu direct, il invit sa o faca, este: https://www.clixsense.com/? 14333675

| Florinel40 a răspuns (pentru Sixtina_Madona_1978):

NU vrei sa faci bani din sondaje? Lasa-mi adresa ta de email

| Radu_Ionela_1979 a răspuns:

Buna. Lasă-mi adresa de messenger și îți trimit eu unde poți completa sondaje și ești plătit cu bani, direct pe card.

| Dobre_Cosmin_1988 a răspuns:

Incearca aici :) http://isblogtime.com/40-site-uri-legitime-de-sondaje-platite/ este o lista de vreo 40 de site-uri :P

| alysu a răspuns:

Folosesc si eu cateva site-uri. Daca vreti, va inscrieti aici:
PaidViewPoint - http://paidviewpoint.com/? r=8kfbnv
iVox - http://www.ivox.ro/inv/511295f6d08d4
SurveySavvy - http://www.surveysavvy.com/? m=5552093
GlobalTestMarket - https://www.globaltestmarket.com/join.php?contact_email=
Daedalus - http://www.daedalusonline.ro/
Bafta!:)