| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca merita sa incerc sa cumpar bilete la Loto 6/49 sau Joker de 1000 de lei? As putea sa castig premiul cel mare? Sau lozuri in plic de 1000 de lei, in special lozurile de 1.000.000 de lei? Sau sunt bani aruncati pe fereastra?

Răspuns Câştigător
| LanguageMaster a răspuns:

Bună întrebare, eu mă gândesc să fac la fel peste câteva săptămâni. Însă eu am un buget mai mare, dar cred că depinde de noroc și nu de joc. Eu prefer lozurile, este mai simplu.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu stiu daca e chiar asa sansele sunt 1 la nu stiu cate miliarde, unii au bagat si zeci de mii de euro si nu au nimerit 6/49, altii cu o varianta au nimerit tot.
Eu zic sa pastrezi banii si sa joci cateva variante simple, pierzi si banii aia 1000 de lei si nici nimic nu faci.
sansele sunt slabe si daca ai investi 10.000 de lei in loto
La loz in plic nu stiu ce sa zic le consider si mai neserioase, sau castiguri de 2 lei acolo de ex. am luat de 10 lei odata si am castigat 5 lei laughing
Cate premii sunt puse la bataie de 1000.000 de lei? eu zic cam niciunul real.
Loteria e cam ceva dubios la noi in tara si se stie ca e condusa din spate cu mana politica, deci mai bine stam departe de ea.

| sierra1 a răspuns:

Sigur că ai șanse, cu 5 lei 1, cu 1000 ai 200 șanse. Nu știi de unde sare iepurele!

| tonyc7 a răspuns:

Sigur ca ai putea sa castigi, inclusiv potul cel mare! Oricine care joaca (in mod regulat, mai ales, saptamana de saptamana) are aceasta sansa!