| Mihaa22 a întrebat:

Cum sa câștig la loto? laughing
Sau cum sa fac bani mulți? big grin

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Jucand tot timpul, fiind doar o chestie de noroc.

| Violleta2022 a răspuns:

"Cum sa câștig la loto?

Aste este o intrebarea care mi-o pun de peste 50 de ani si crede-ma ca in afara de munca si iar munca, nu am reusit sa castig niciodata.

Nu-ti ajung banii de la un salariu?
Iti mai iei inca un job de weekend si vei avea doua salarii happy
Ori reduci cheltuielile: nu mai arunci bani pe lucruri inutile si care nu-ti sunt indispensabile (adica renunti la: machiaje, haine noi, incaltari noi, vacante, iesi cu prietenii la restaurants au terase samd).

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai cum să câștigi la loto. Banii se fac legal muncind.

| Drimmero a răspuns:

Ca sa castigi la loto, pacanele si alte variante d-astea trebuie sa fi mancat rahat 3 zile si 3 nopti, sa fii bulanos din cale afara pentru ca sunt aranjate si din cand in cand se mai nimereste sa pice lozul castigator chiar la tine, nu e o varianta sustenabila.
Cum sa faci bani multi?
Nu exista o reteta de succes, e vorba de orientare si de ce stii sa faci, cu alte cuvinte cauta-ti un job si munceste.

| Mihaa22 explică (pentru Drimmero):

Pai muncesc dar nu mi ajung banii laughing
Nu stiu eu sa i gestionez ca altfel eu zic ca am un salariu decent dar nu stiu pe ce ii stric laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Mihaa22):

Adevarul e ca s-au scumpit toate, banii se duc pe facturi, mancare si toate cele care sunt scumpite mult, la final mai ramai cu bani de un tricou si aia-s banii : )).
Incearca sa ii cheltui pe prioritati mai intai si apoi pe placeri, fa o mica economisire desi nu sunt adeptul economisitului, nu sunt zgarcit de fel, daca imi place ceva si am banii respectivi imi iau dar aici e altceva. Ai incercat un al doilea job? o sa-i cam spui pa-pa vietii personale.

| relian a răspuns:

Cum sa cistigi la loto zici? Lasa sa cistig eu primul, apoi o sa iti zic cum sa cistigi si tu laughing
Bani multi? Poti sa faci bani multi daca m, ergi asa prin pustiu si intimplator dai peste o stinca de aur ce n-a vazut-o pana acum nimeni laughing

| Mihaa22 explică (pentru relian):

Si după ma trezesc laughing)))

| relian a răspuns (pentru Mihaa22):

Da,dupa te trezesti bogata laughing

| Hammurabi a răspuns:

E foarte simplu să câștigi la LOTO.
Nu trebuie decât să ghicești ălea 6 numere.
Ce mare lucru?
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mai multe șanse să fi lovită de trăznet decât de a câștiga la loto.
Fa videochat sau only dacă îți trebuie bani multi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbești cu o clarvăzătoare să clarvadă numerele la Loto.

| Together a răspuns:

Ca sa castigi la loto trebuie sa cumperi multe, multe bilete. Tot nu e garantat dar e singura sansa pe care o ai. In medie vei da mai mult pe bilete decat vei castiga (pentru ca si oamenii aia trebuie sa traiasca din ceva), dar e posibil sa mai si castigi uneori.

Bani multi poti face dezvoltand abilitati de care oamenii au nevoie si facand oamenii sa stie ca tu le poti rezolva problemele, si sa le rezolvi problemele contra cost.

De exemplu am auzit ca unele tipe fac foarte multi bani expunandu-si corpurile pe onlyfans. Era una care se lauda ca face un milion de dolari pe luna, dar era din America, era inteligenta si era foarte carismatica, si arata si bine, deci oferea ceva ce se cere.

| tasr123 a răspuns:

Vinzi un rinichi, juma de ficat, si te-ai scos

| teodorabju2 a răspuns:

Hmm...video chatwinking