| Faranume242424 a întrebat:

Cu visa gold am acces la bussines loungeul din Otopeni, gratuit împreuna cu o persoana? Fără cardul priority pass pot?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Visa Gold este un simplu credit card, care nu-ti confera beneficii de Business class la companiile aeriene, decat daca ai cumparat bilet de calatorie la business class.
Oricum, la lounge-ul de business class vei intra cu cardul de calatorie sau biletul de business class, nu cu credit cardul.

Eu am deja Platinum card si tot nu pot beneficia de conditii de lux in aeroport, daca nu am cumparat bilete la clasa I-a sau business class.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Faranume242424):

Nu te ajuta cu nimic nici daca ai credit card platinum, am mai spus asta!
Doar daca cumperi bilete de avion la clasa I, sau la Business class ai usa deschisa la lounge-ul de la aeroport.

Cu bilete la economy class NU ai access la conditiile de lux oferite de plata biletelor de lux, adica la lounge-ul celor de la clasa I si business class.

Cred ca nu prea faci tu diferenta intre ele, daca tu crezi ca detinand cu credit card gold sau platinum iti da dreptul sa profiti de beneficiile altor clase de zbor.
Am peste 500 de ore de zbor si te asigur ca, un credit card nu va putea niciodata sa te propulseze intr-o clasa superioara de calatorie, atata vreme cat nu cumperi bilete de lux, la acea companie de zbor.