| AnonymousCLL a întrebat:

Daca am card cu acces la bussines lounge/ul din Otopeni, este neaparat nevoie de bilet bussines, la clasa 1? Ce se ofera la bussines lounge, si sunt gratuite? Este neaparat nevoie sa am si bilet de avion, adică daca am card cu acces la bussines lounge pot sa am acces fara sa fi cumparat un bilet de avion,
PS: accesul este gratuit?

4 răspunsuri:
| simpluone a răspuns:

Cu cardul ai acces numai la master card lounge- care sunt in aeroporturile din Otopeni si Viena doar. Se ofera mici gustari gen cereale/chipsuri/alune/biscuiti, iaurt, scururi si ceva alcool. Insa stai confortabil in fotolii sau canapele. Trebuie sa ai un bilet de avion pentru ca lounge-ul este in zona libera a aeroportului adica dupa controlul pasaportului si a biletului!

Răspuns utilizator avertizat
| simpluone a răspuns (pentru AnonymousCLL):

Are acces in Otopeni si Cluj napoca. In otopeni este cum ti-am scris mai sus chiar daca nu e master-card lounge, sunt asemanatoare.
Pentru restul ai nevoie de priority pass card....aia e alta mancare de peste si din cate stiam se plateste. Oricum sa le accesezi trebuie sa treci de pasapoart control..adica sa ai un bilet valid.
Pentru priority pass maiu multe pe site-ul lor.

| IonelaaYoni a răspuns:

Probabil trebuie sa scoti un bilet cu ajtorul cardului acela. eventual ar putea fi gratis cu micile taxe sau cine stie ce mai trebuie pe langa.