| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa castig, bani pe langa alocatie si ce-mi dau partintii (am 14 ani)

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Daca munca nu-ti place atunci apuca-te de ''futnes''.

16 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Poti sa ajuti pe cineva la curatenie:batut covoare, spalat geamuri.

Bula
| Bula a răspuns:

De exemplu: impartind pe strada fluturasi de reclama.

| TipulVerde a răspuns:

Imi place cum unii il descurajeaza pe motiv ca este prea mic sa faca ceva... Asa inceoe sa va urasca si cand va ajunge mare si o sa aiba proprii lui copii ii va chinui cu aceleasi c******* pe care voi i le serviti acum si se va simti puternic... mi-e scarba sincer

| sigmanet a răspuns:

Eu cred ca e bine sa te axezi pe scoala si sa inveti. Esti prea mic sa-ti pui problema banilor. O sa ai tot timpul in viata asta sa-ti bati capul cum sa castigi bani. Deocamdata sa ai carte.

Răspuns utilizator avertizat
| amada745 a răspuns:

Iubitica, eu am un baietel de 13 ani si l-am invatat sa iubeasca scoala. El acum trebuie sa invete in asa fel incat peste 6-8 ani sa faca bani curat, elegant, si undeva intr-un birou.Atunci v-a avea ocazia sa stie cum e mai bine pentru. el sa faca bani.Parerea mea e ca la varsta asta ar trebui sa te concentrezi asupra scolii si sa-ti lasi parintii sa se gandeasca la bani.Esti mult prea tanara sa ai asemenea ganduri.Motivele mele sa vorbesc asa sunt intemeiate, eu fac bani de la varsta de 15-16 ani pentru.ca am fost nevoita.As fii dat orice sa am o familie normala care sa ma lasa sa fiu copil ca altii de varsta mea. Daca nu te-am convins destul sa renunti la idee poti sa-mi trimiti pe privat sa mai discutam. Mi-ar face mare placere sa te pot ajuta. Pupici dulci.

| ant1 a răspuns:

Ai putea sa inveti Photoshop, webdesigning etc. deoarece se castiga destul de bine.

| smar2studios a răspuns:

Nu te lasa intimidat de varsta, nu trebuie sa fii mare sa faci bani. Faptul ca numai prin intermediul scolii poti sa faci bani "curat" este o conceptie gresita care a spalat creierii multora. Principiul e simplu: gaseste o problema pe care stii sa o rezolvi, vinde-ti serviciul si ai un business. Incepe cu lucruri marunte, si in 4 ani o sa ai timp sa te perfectionezi, cand poti deschide o societate legal. Bafta!

| otypa a răspuns:

Maturan-d strada...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am 14 ani si mi-am pus aceeasi intrebare si pana la urma m-am gandit la o afacere cu pesti. mi-am cumparat cateva perechi si am inceput sai inmultesc... mi-au facut pui dar au murit o mare parte... apoi m-am gandit sa-l ajut pe un prieten sa-si vanda caini. astfel eu castigand o parte din profit si am reusit si din a 2a zi deja avea o gramada de clienti.si chiar daca toata lumea zice sa inveti. ei bine eu invat f bine numai premiu 1 si 2. dar tot am nevoie de bani ...pentru ca uneori parintii nu au toti banii pe care ii cer si in plus la momentul asta copii in general fac glume proaste daca nu esti "la moda". desi nu-i cazu meu". de aceea iti trebuie haine foarte des... sper ca te-am ajutat desi nu prea cred. big grinwinking BAFTA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu am adunat o groaza de seminte de pepeni si lebenita si in primanvara i-am plantat si am avut o foarte buna productie am facut 127 kg de lebenita si doar 58 kg de pepene galben din lebenita am vantut ca mi-a iesit 7 milioane si din pepene 5 milioane de gandeste-te...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da cum sa impart pliante ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inscrie-te acum pe: http://www.prizee-jackpot.com/?parrain=4d74ebe0ab26576a01010000 E gratis si nu trebuie sa investesti bani.
Ai nevoie doar de cateva minute pe zi. Castigul in medie este de 1Euro pe zi. La 50Euro poti retrage.

| simona24 a răspuns:

Poti ajuta vecinii la cumparaturi, eu am in bloc o fetita care face lucrul asta si strange ceva banuti ...gasesti clienti la persoanele cu copii mici sau la batrani.

| jeny a răspuns:

Simplu.eu am17 ani si castig minim un mil fiind reprez avon...nu fac altceva decat sa dau cataloage colegelor, pritenelor, rudelor, plus ca in primele 4 campani primesti cadouri.sincer eu am ajuns sa nu mai cer parintilor nici un ban, dar eu chia muncesc, sunt coordonator, ce-i drept mai multa munca, dar mult mai multi bani, ajung si l 4 mil, 5.si nu exagerez.