| LostHappiness a întrebat:

Buna TPU (iar)
Am si eu aproape 12 si vreau si eu sa castig cumva bani in plus pe langa alocatie. Stie cumva cineva cum as putea avand in vedere ca parintii mei sunt cam severi cu mine in ceea ce priveste banii? Funda la cel mai folositor raspuns, iar la restul promit, puncte!

Răspuns Câştigător
| VadTot a răspuns:

Pai la 12 ani oare ce ai putea face sa castigi un ban in plus.probabil sa incerci sa...ce? De exemplu cu putini bani din alocatie sa faci in asa fel sa cumperi eu stiu ce de pe undeva si pe urma sa le vinzi la un pret un pic mai mare. pe la colegi prieteni smd...intelegi ideea?

2 răspunsuri:
| SussieLex a răspuns:

Buna! pai ai putea sa le spui parintilor ca trebuie sa dai bani la scoala pentru ceva anume.

In caz ca nu vrei sa-i minti ai putea sa ii rogi frumos sa iti dea si tie macar 1 leu/zi la scoala!

bafta:*

| vladboyka12 a răspuns:

Nu cred ca este cel mai bun raspuns dar dc nu incerci sa te apuci sa faci combinati cu telefoane sau cu haine big grin