| Kaonashii a întrebat:

Cum definiti un antreprenor? Influencerii sunt antreprenori? E suficient sa ai o firma ca sa fii antreprenor?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Un antreprenor este o persoana care se angajeaza si face o lucrare mare, subcontractat la executanti (mai mari sau mai mici).

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Care intreprinde o afacere riscantă. 2. Nu. 3. Nu.

| haileewatson a răspuns:

Un antreprenor e orice persoana care are afacerea sa, prin care ofera servicii sau produse. Influencerii presteaza niste servicii pentru companii sau brand-uri in schimbul unei renumeratii, si au PFA sau SRL, deci pot fi catalogati drept antreprenori.