| LoveSunshine069 a întrebat:

Cum explicati:
,, Cine munceste, nu are timp sa castige."?

4 răspunsuri:
| Qinz a răspuns:

Depinde la ce te referi.
Te poti referi esti tanar si te apuci sa muncesti si nu ai timp sa castigi placerile adolescentei, dar logic ii 'daca nu muncesti, nu castigi nimic, excludem loto, dar pentru loto iti trebuie bani, bani ti dau parinti, pentru ei lucra, deci fara munca nu castigi nimica doar in primul caz care l-am scris acolo.

| TuguiMihai1 a răspuns:

Daca vei munci pentru altul ( patron ) nu vei castiga suficient...
Pt a castiga bani asfel incat sa ai prosperitate trebuie sa ai businissul tau...
Cea mai simpla cale pentru ati face businissul tau este online-ul
Despre cum iti faci o afacere online click pe linkul de mai jos

http://totuldespreweb.com/bani-pe-internet/cum-faci-bani-pe-internet/

| adycristache a răspuns:

Atunci când munceşti, schimbi timpul pe bani (iţi vinzi forţa de muncă). Cu toţii avem doar 24 de ore/zi - deci câştigul ca şi salariat poate avea anumite limite superioare. Totuşi, această limită este mult mai mică decât în cadrul construirii unei afaceri - caz în care îţi "multiplici" timpul. Îţi recomand filmuleţul "Conducta de milioane" - este o lecţie de viaţă: http://youtu.be/halcjK9FFfo

| dudy2204 a răspuns:

Cred ca deviza era asa: "Cine munceste, nu are timp sa faca bani" si se refera la faptul ca cel preocupat sa munceasca nu isi foloseste creierul sa faca bani