| Regedesubmunte a întrebat:

Cum poți să devi foarte bogat?

Răspuns Câştigător
| demifcm77 a răspuns:

Iti recomand sa citesti despre vietile unor oameni bogati, preferabil din strinatate. Recomand: Warren Buffett, Bill Gates, Steve Jobs si Amaricio Ortega

12 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Crezi că bogăția e pentru toți, bați din palme și gata? Mulți ajung prin mijloace mai puțin legale dar sunt suficient de șemecheri și au mulți oameni în spate și mai vine și un tun într-o afacere, s-au rezolvat.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Furînd

| Axelrunda a răspuns:

Daca vrei bani, studiezi economia industriala, sa devii inginer industrial. Si poti lucra pe piata imobiliara.

| TrăieşteClipa a răspuns:

In primul rand trebuie sa crezi ca se poate.In al doilea rand trebuie sa-ti doresti asta intens.
Si ocaziile o sa apara.Trebuie sa stii doar sa le recunosti si sa actionezi.

| Gonrax a răspuns:

Întâi înveți gramatică

| Sn4k3 a răspuns:

Devii* (asta doar ca sa te ajut), vad ca multi se dau destepti, dar nu ajuta niciodata.
Si acum sa raspund la intrebare, fiind destept. Nu iti poate zice nimeni cum, trebuie sa stii ce poti face, ce iti place si ce stii sa faci si pe urma din calitatile/cunostintele pe care le ai gasesti o metoda de a face multi bani.

| Axelrunda a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Pai eu cred ca prima oara trebuii sa intri intr-un domeniu in care se castiga bani. Pe degeaba vreau eu sa devin milionar ca si zidar sau maturator.

| Bacemi a răspuns:

Cauti ceva care iti place si la care te pricepi foarte bine si are mare cautare si gasesti metode de a monetiza.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca stiam crezi ca intram pe aici sa-ti dau raspunsuri?

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru Axelrunda):

Poti sa crezi ce vrei.
Nu te impiedica nimeni sa mori sarac.

| Claudiu1905 a răspuns:

Cu multa prostie si lipsa de principii

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Nu exista o reteta laughing Sa faci un lucru bine,sa ai echipa, sa te pricepi la economie, sa ai noroc, sa gasesti un domeniu pe val, sa traiesti intr-o tara cu crestere economica mare si RISCAND CAPITAL (poti sa te si imprumuti) in actiuni sau intr-o afacere proprie.