| Liviu-radu_Dredetean_1993 a întrebat:

Cum pot castiga bani cu canalul meu de youtube, adica daca am un videoclip cu 10 000 de vizualizari, din cate am inteles youtubeul plateste cativa centi la fiecare vizualizare. Cine stie sa ma lamureasca si pe mine. multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| Jardelin a răspuns:

Eu stiam ca 0, 001 $ per vizualizare. Adica la 1.000.000 de vizualizari iei 1.000 de parai.

Răspuns utilizator avertizat
| Liviu-radu_Dredetean_1993 explică:

Va multumesc, am devenit deja partener pe youtube. acum sa vad castigurile laughing

| Pitigoi_Madalin_2000 a răspuns:

TRebuie sa nchei la inceput un contract cu ei..Si din cate stiu eu esti platit cu 100 E la 200.000 de vizializari

| BlackOps123 a răspuns:

Trebuie sa faci parteneriat cu youtube.
Videoclipul pe care tu il ai nu mai are nici o valoare daca reusesti sa faci parteneriat, findca youtube plateste DUPA ce faci parteneriat cu ei. Din cate am inteles, cred ca sunt sanse slabe ca youtube sa accespte parteneriatul tau, sunt mii de oameni ce vor, si daca vor face cu toti, care mai e castigul lor?