| xCangur a întrebat:

Cum pot sa fac bani cand sunt copil? (14 ani)
As dori niste raspunsuri mai creative, nu din alea gen cere de la parinti sau de la bunici laughing Mersi mult!

Răspuns Câştigător
| gogu220 a răspuns:

Vecinul meu face marţişoare şi se vede că sunt făcute de mâna unui copil, poate de aceea au aşa mare succes.
În restul anului face un fel de tablouri din tot felul de materiale reciclabile, care reprezintă ba un peisaj, un apus de soare, un munte înzăpezit.

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu te angajează nimeni la vârsta asta.

| Crackman a răspuns:

Mergi cu sa faci reclama undeva, dat pliante, munca cu ziua, tunde iarba / da zapada

Răspuns utilizator avertizat
| artemidak a răspuns:

Cerșești.= )

| paulvasile48 a răspuns:

Daca esti baiat si iti place fotbalul, dar totusi nu ai talent la fotbal, te poti face arbitru la fotbal, de la 14 ani si pentru fiecare meci, primesti o suma de bani, depinzand de nivelul la care e meciul sau daca te baga asistent sau central.

| Anonimus1297y a răspuns:

Pai si eu am 14 ani si chestia sta asa tu ai nevoie de o adeverinta sau ceva de genul de la parintii daca vrei sa lucrezi la un restaurant sau mai stiu eu unde...sau uite am vazut un raspuns cu tunde iarba si alte chesti dupa mine este cel mai inteligent iti pot ajuta vecini sau chiar parintii (Bine sa nu te înveti gen daca speli vasele sa primesti bani mereu e ceva normal) Legal ai voie sa muncesti fara "adeverinta parintilor" de la 16 ani
Sper ca te-am ajutat❤️