| denis543 a întrebat:

Exista vreo posibilitate ca un copil de 13 ani sa faca bani, in afara sa ceara la parinti, bunici, rude? Dau funda normal!

10 răspunsuri:
| mmary a răspuns:

Buna. Bineinteles, sa muncesti. A cam trecut vara insa ca sugestie sa stii ca in sezon se angajeaza foarte multi copii de varsta ta la restaurante/terase. Sau o alta idee ar fi sa imparti brosuri prin oras. Contactezi o firma anume..de telefoane sau de reviste precum cele de la Kaufland si vei primi mai multe informatii. Daca timpul iti permite acestia te vor angaja. Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| Bobbb a răspuns:

Sincer. nu cred laughing) nu isi gaseste lumea la 18, 19, 20 30 de ani si crezi ca gasesti tu la 13. ramai la rude pana mai cresti, ai alte lucruri de facut la varsta ta, in plus nu ai nici macar buletin, deci practic nu ai ce sa faci fara parinti in mare parte

| GroparuVesel a răspuns:

Nu si daca numele "acelui copil de 13 ani" rimeaza cu "penis".

Răspuns utilizator avertizat
| GroparuVesel a răspuns (pentru denis543):

Fa proasto, oamenii cu facultati nu au slujbe la 30 de ani si ai tu la 13? Mars in cocioaba ta de taran de la capre.

Răspuns utilizator avertizat
| GroparuVesel a răspuns (pentru denis543):

Gresit! Din cauza celor cu nume care rimeaza cu "penis", o atitudine de cocalar si neologisme a ajung Romania sa se duca pe 8=D.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Daca esti de la țară, ar fi șanse să faci bănuți de buzunar. Mai ajuti un vecin la grădină, la câmp, în gospodărie etc
Dacă locuiești la oraș, n-ai șanse. Aici, ori n-au nevoie de tine, ori te vor folosi si nu te vor plăti deloc.

| Dan10079 a răspuns:

Vinde limonada rolling on the floor dar iti trebuie autorizatie de vanzare facuta la politi pentru ca daca n-o ai daca te vede politia fara autorizatia aia de vanzare te amendeaza si imi confisca marfa.Dar sincer nu prea ai ce sa faci mai bine promitele parintilor ca faci cv prin casa si sa te plateasca si asa poti sa aduni.Bafta!