| Ghemot a întrebat:

Cum pot să pun în Microsoft Excel o funcție prin care prima literă din fiecare căsuță să fie o inițială pusă de program în mod automat. Adică să nu mai fie nevoie să folosesc de fiecare dată tasta „caps lock" sau „shift".
FUNDA garantat!

2 răspunsuri:
| vladutzw a răspuns:

Dai ECDL-ul? :]]]

| Alin19877 a răspuns:

Daca ai excel 2010 mergi la file -> options -> proofing -> autocorrect options -> si bifeaza capitalize first letter of sentences.
Pentru mai multe trucuri iti recomand un tutorial foarte bun http://invataexcel.weebly.com/