| Iuliambt a întrebat:

Cum pot transfera bani online dintr un cont bt în cont ING?
Urgentttt

Răspuns Câştigător
| AlexSalling a răspuns:

Mai exista o forma daca nu vrei sa faci asa, dar tot implica internet banking. Daca pe contul unde vrei sa transferi banii, ai internet banking, fa-ti (tu sau persoana aceea) cont PayPal. Introduci IBAN-ul contului ING la PayPal. Vor retrage 2 lei de pe contul ING pentru a verficia IBAN-ul. Te bagi pe internet banking odata ce ai introdus IBAN-ul ING in PayPal si te uiti la istoric tranzactii sa vezi tranzactia cu acei 2 lei. Langa ea, exista un cod dat de PayPal. Il introduci la PayPal si verifici de forma asta IBAN-ul. Dupa, daca ambele conturi sunt ale tale, da-i la AddFunds in PayPal si introduci cardul de la BT. Adaugi pe contul PayPal suma pe care ti-o doresti si ii day WithDrawFunds in IBAN-ul ING. Pentru a putea adauga acei bani din contul BT in PayPal ai nevoie de acea parola de la banca, care o primesti prin SMS. Daca contul in care vrei sa transferi banii, este al altei persoane, iti faci si tu cont PayPal si ii trimi-ti acelei persoane banii in contul ei, dupa acesta bagandu-si pe contul ING. Pentru a transfera banii unei persoane prin PayPal nu ai nevoie de parola bancii, care o primesti prin SMS. Sper sa te ajute.

| Iuliambt explică (pentru AlexSalling):

Mulțumesc

| AlexSalling a răspuns (pentru Iuliambt):

Cu placere!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Folosind serviciun de internet banking... daca il ai activat bineinteles

| AlexSalling a răspuns:

Ai activ internet banking la Banca Transilvania? Daca da, te loghezi, apesi unde arata transfer-ul si bagi IBAN-ul(contului de la ING), datele persoanei si suma pe care vrei sa o trimiti. Asta da, tranzactia va dura ceva pana va fi procesata.

| Iuliambt explică (pentru AlexSalling):

Nu il am activ.

| AlexSalling a răspuns (pentru Iuliambt):

Atunci nu prea ai cum sa faci asta.