| diana97_7123 a întrebat:

Cum poti scapa de cosuri cat mai rapid am nevoie mare de ajutor va rog? dau fundita urgent

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ești la perioada pubertății, trebuie să ai un pic de răbdare deoarece sunt dezechilibre hormonale.
Pe moment poți aplica un tonic antiseptic și cu ajutorul unui bețișor de urechi aplici tinctură de propolis pe fiecare coșuleț, posibil să te usture un pic dar senzația cedează repede!
Nu aplici fond de ren pe o piele cu probleme, riști să le suprainfectezi, coșurile.
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Buna!
Zineryt este cel mai bun tratament importiva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137. Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici, ramase in urma cosurilor, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala (si nu numai). Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul potrivit tipului tau de ten. Succes si numai bine!

P.S. Dar cel mai bine ar fi sa consulti si un dermatolog.

| Dana a răspuns:

Foarte simplu :crema de galbenele.Natural si eficient in fiecare zi iti dai cu ea si treptat cosurile vor fi doar o amintire! Fara creme de la diferite firme care sa nu faca nimic si sa coste si mult! O zic din propia experienta!
Sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa sex cu minelaughing

| SunnyFlame a răspuns:

Taie felii o lamaie proaspata si tine.o pe cosuri 30 de minute
sau fa-ti o masca cu 2 morcovi razuiti si un gabenus de ou.si o ti 5 minute
sau cu zynerit
Funda?

| VampireDeea144 a răspuns:

Poti sa le ascunzi cu fond de tenwinkingsper ca te-am ajutat:*fundita?batting eyelashes

| ionutz300992 a răspuns:

Nu e cu lamaietongue cu o portocala, o tai si dupa ce te speli pe fata cu sapun te dai cu zeama aia d portocala...(cu portocala pe fata) si te dai asa cand de 5, 6 ori pe zi si mergewinking