| Ionela_Loredana_1994 a întrebat:

Cum să am banii mei, cum aș putea să strâng?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă mă uit la psudonimul dtale se pare că ești născută în 1994.
Astfel se pare că ai 25 de ani.
La această vârstă ar trebui să știi mai multe despre bani.
Ca să ai banii tăi ar trebui întâi să îi câștigi.
Ca să îi căștigi ar trebui să faci ceva.
Banii sunt o relație cu alți oameni. Tu faci ceva pentru alți oameni iar ei te plătesc pentru ceea ce ai făcut.
Astfel, rezolvarea începe cu ceea ce știi să faci.

| Ionut58282856 a răspuns:

Niici nu ai mentionat cati ani ai. Caut munca pentru14 ani, cauta pentru 16 ani si pentru 18 ani. Daca nu ai un scop e greu sa strangi dar poti pune un leu undeva unde sa nu vada ziua zilnic. Daca ai 14 ani daca nu ma insel, si esti din Bucuresti poti imparti pliante. Cauta si vezi, educate financiar, sexual etc.

| Ionut58282856 a răspuns (pentru sadrian46):

E evident ca nu are 25 de ani sau daca are e proasta daca nu aia e.

Bula
| Bula a răspuns:

Banii tai vor fi cei pe care le economisesti.
Trebuie sa le aduni incet cu incetul, banut cu banut, pana ce vor fi multe.
Acasa poti incepe cu o pusculita: se poate face dintr-o cutie de bere (pentru maruntis) sau o carte, o cutie de lemn incapatoare etc., (pentru bancnote).
Le pastrezi intr-un loc ascuns, unde nu umbla altii si poti verifica /manui fara sa te vada cineva.

Principalul este: sa nu cheltuiesti banii, doar la absoluta nevoie, daca nu ai alta alternativa!

| Frank51 a răspuns:

In cazul tau economisirea este singura solutie, ca sa nu aduc vorba de investitii. laughing

| Andreeush a răspuns:

Ai putea să îți cauți un loc de muncă, banii nu cad din cer.