| egretacata a întrebat:

CUM SA INFIINTEZ O FIRMA DE TURISM

Răspuns Câştigător
| kh1ss a răspuns:

Totul te costa aproximativ 1000 Ron. iar varianta cu avocat intre 1200-1500 Ron... depinde de avocat
sa fii atent la obtiunea pe care vrei sa o faci... de a fii platitor de tva sau de a nu fii pentru ca odata ce te-ai inregistrat ca platitor de tva nu mai poti reveni
cere parerea unui contabil sa iti spuna cum e mai avantajos

4 răspunsuri:
| videoblog a răspuns:

Poti sa o faci si singura. mai multe pe www.onrc.ro

| kh1ss a răspuns:

Sunt 2 variante:
1. iti iei un avocat si face el ce trebuie de facut
2.primul drum pe care trebuie sa faci este la registrul comertului ...de acolo iti spun ei ce ai de facut... nu este foarte complicat... dureaza cel mult o saptamana.trebuie sa fii prefatit cu mai multe variante de nume de firma in jur de 5 daca nu ma insel din care pc`u iti alege o varianta... apoi trebuie intregistrat la tribunal... oricum sunt cateva drumuri de facut. nu este extrem de complicat depinde de timpul de care dispui

| razvanel112 a răspuns:

Chiar daca raspund atat de tarziu probabil sunt si altii care au nevoie de un raspuns. sa iti infiintezi o firma nu e asa usor. incearca sa apelezi la niste specialisti si ei te pot indruma pe calea buna. daca incerci sa iti faci singur acte si alte prostii o sa pierzi foarte multi bani degeaba. eu ii remocand pe cei de aici. sunt foarte ok. http://www.infiintarefirmasrl.ro/......rl-11.html

| egretacata explică:

Da, actele de societate le amactele le am, pe mine ma intereseaza care sunt pasii care trebuie urmati pentru a deveni firma de turism. Ce conditii trebuie indeplinite?