| Username55 a întrebat:

Cum scoti banii de pe un paysafecard?

4 răspunsuri:
| NAT0 a răspuns:

O singură metodă dar mai complicată.
1. iti faci cont pe un site de pariuri sau cazino online
2. atribui cartea de credit contului creat.
3. selectezi la modalitate de incarcare a contului de pe site paysafe si bagi codul de paysafe pe acel cont online
4. Retragi banii bagati pe cartea de credit / debit.
5. Mergi la cel mai apropiat bancomat pentru a scoate banii.

Sau mai simplu, îl vinzi unui prieten.

| mihaibrad a răspuns:

Ai grija la sfatul de mai jos, ca omul bate campii. Nu ai voie sa scoti pe card ce ai depus cu paysafecard si ramai cu banii blocati in cont.
Nu poti scoate banii de pe paysafecard. Simplu. L ai cumparat, il folosesti la cumparaturi. Sau il vinzi unui prieten, cum spunea NATO

| Username55 explică (pentru mihaibrad):

Dar daca cineva imi trimite un cod paysafe... cum pot scoate banii generati de acel cod?

| kalex a răspuns:

Daca ai cont de paypal atunci du-te pe un convertor de paysafe la paypal, trimiti banii pe contul de paypal (convertorul o sa ia cativa bani ca taxa) si de pe paypal ii trimiti la banca.