| Tarabostes a întrebat:

Cum se castiga bani din postatul videoclipurilor pe Youtube? Sa spun ca am 700 de subscribe-uri si 10.000 de vizualizari. Cum as putea face contract sau ce s-o face?

3 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

Contul trebuie sa aiba status pozitiv
Pe cont trebuie de incarcat numai content original, sau fara protectie de autor
Contul trebuie sa fie valid pentru monetizare.

Daca se respecta aceste 3 reguli, poti sa faci un contract cu un partener. El va decide daca te primeste sau nu.

| Darius392 a răspuns:

Trebuie sa faci parteneriat cu youtube.

| NumePlubic a răspuns:

Daca ai trafic mare pe YouTube, adica foarte multi oameni care se uita si astea, primesti bani din reclamele afisate la tine pe canal si pe videoclipurile tale. Alte informatii nu mai am.