| redhead13 a întrebat:

Cum se procedeaza cu plata ramburs la posta?
Adica vreau sa trimit un colet si banii pe produse si transport sa le plateasca clientul. Eu cum ajung sa-i iau?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai faci coletul, te duci la posta si iti va da cei de acolo un formular special.
Tu vei pune valoare coletului pe formular, vei scrie ce ai in el.

Persoana care va primi coletul cand va merge sa il ridice nu va putea ridica coletul decât dupa ce va plăti taxa pusă de tine(10, 20,30, 40,50, 100 lei) cat vrei tu sau cat te intelegi cu cel care il va ridica. Apoi cand el va ridica coletul si va plăti taxa, cei de la posta te vor anunța ca ai primit bani si sa te duci la posta sa ii ridici. Este foarte simplu!

Sper ca ti-am fost de ajutor!

1 răspuns:
| CristianCRS a răspuns:

Primesti acasa un aviz de la posta sau cand trimiti coletul intrebi cam in cat timp ajung banii, si mergi si iti ridici banii de la posta.