| alltoowell a întrebat:

Cum se scrie o demisie?

Răspuns Câştigător
| simina a răspuns:

Demisia este foarte simpla doar domnule director, subsemnatul x angajat al firmei in cadrul compartimentului y in functie de z, va rog sa aprobati demisia mea incepand cu data de.Nu trebuie niciun articol ca demisia nu e cu acordul partilor sau alte aiureli si nu trebuie sa motivezi de ce faci asta dar in cartea de munca o sa scrie o litera care va conta sau nu la o viitoare angajare cu intrebari si suspiciuni.pai de ce?

2 răspunsuri:
| elenyss a răspuns:

Intr-o demisie scrii aceleasi minciuni formale care le-ai scris si in CV cand te-ai angajat.

| MarianAsh a răspuns:

În demisie trebuie specificată legea, articolul, litera care se aplică în cazul tău specific, exemplu: cu acordul părţilor, cu preaviz, etc.