| Alexandrovsky a întrebat:

Cunoasteti banci de ofera varstnicilor imprumuturi? 70+ ani
paste fericit!

4 răspunsuri:
| gogu220 a răspuns:

Banca ING este cea mai flexibilă. Dar în funcţie de pensie şi vârstă, bunicu nu a putut pe mai mult de trei ani.

| Alexandrovsky explică (pentru gogu220):

A incercat nu-i da.

| Iote a răspuns:

Nu. Pentru ca exista riscul ca banii sa nu mai poata fi recuperati. La varsta a treia, un deces poate surveni oricand.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La Patria Bank este o oferta pentru cei peste 70 de ani dar nu poate depasi (durata imprumutului) varsta de 75 de ani.
Mai sunt IFN-urile (Institutii Financiare Nebancare) care, insa, au o dobanda astronomica si daca intarzii o zi dai de dracu! Nu recomand!