| Alexb89 a întrebat:

Salut, la toata lumea! Cunoasteti care banca ofera imprumuturi de nevoi personale cu contract din strainatate si fara girant?! Multumesc

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Bancile din tara unde ai conractul si/sau adresa de resedina.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai contract de munca in strainatate, poti lau imprumut bancar din strainatate, fiindca bancile din Romania NU dau imprumuturi pe conrtracte care nu sunt in Romania.

| sierra1 a răspuns:

Fără girant sau fără garanții (de ex. imobiliare) la o bancă ro și tu peste hotare nu primești nimic. D-aia, tu, totuși poți bate la porțile lor

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ești la muncă în străinătate, băncile cu sediul în România nu îți vor acorda împrumuturi.

| Wr3nch a răspuns:

Defineste contract din străinătate. Pana in 10 mii de euro iti dau toate fara girant daca ai venit destul de mare.

| Alexb89 explică (pentru Wr3nch):

2900 brut 1520 net contract indefinit! toate bancile?

| Wr3nch a răspuns (pentru Alexb89):

Daca suma e in lei nu iti da mai nimeni mai mult de cateva mii.

| Alexb89 explică (pentru Wr3nch):

Ii in Euro.am sa incerc! ms ori cum o zi Buna sa ai?