| schajuman1344 a întrebat:

Dați-mi niște idei de nume de magazin online de produse IT și componente PC. Să nu fie luate. Vreau să-mi înființez o firmă!

Răspuns Câştigător
| cinderellaindreams a răspuns:

"AFYC" si vine de la All For Your Computer.
100% nu e denumire luata!

13 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
In niciun caz AFYC, ia zi-l cu voce tare. Cum il pronunti? Cum il diferentiezi de AFIC?
Pune ceva usor de retinut, ceva ce poate fi promovat si prin reclama radio de exemplu, fara scheme ajutatoare.
Pana si urangutan.ro e mai usor de promovat si de tinut minte decat afyc.

| schajuman1344 explică (pentru CataC):

Imi poti da te rog niste idei?

| CataC a răspuns (pentru schajuman1344):

Habar n-am, ia si tu o foaie de hartie, 5 prieteni si 15 beri si apuca-te de scris.
Dupa care tai ce nu-ti place.
Tastand aiurea ce-mi trece prin cap poate fi Computer center, comp expert, computer house, computer doctor, IT land, IT expert, computer place.
Dar numele il alegi o data si ramai cu el ani la rand, ti-am is, ia o foaie, scrie multe si vezi cum le combini. Nu trebuie ales in 2 minute. Trebuie sa sune bine, sa sune a computere si sa fie usor de zis.
Bafta

| schajuman1344 explică (pentru CataC):

Ti-as da funda lol sad

| CataC a răspuns (pentru schajuman1344):

Lol, stai cam, e doar o funda virtuala. Dai un laptop cand faci primul milion si suntem chit.

| schajuman1344 explică (pentru CataC):

Ok. laughing) Merci mult, chiar m-a ajutat.

| CataC a răspuns (pentru schajuman1344):

Pentru putin. Eu am un site in domeniu si ma mai joc cu diverse firme it pentru publicitate, vezi ce calcule iti faic ca e aglomerat domeniul, mai ales online si in orasele mari.
Firmele mari gen eMAG si alte asemenea sunt parteneri silver/gold/paltinum si cumpara la preturi mai mici, nu-i usor sa vii cu pretul sub ei. Plus ca n-ai cum sa ai stocul lor niciodata, nu o sa-ti permiti sa tii miliarde blocate in stoc
Sa-ti faci bine calculele inainte sa te apuci, sa vezi cat te costa stoc, cat sunt cheltuieli lunare si cat trebuie sa vini sa le acoperi.

| schajuman1344 explică (pentru CataC):

Care e site-ul tau?

| CataC a răspuns (pentru schajuman1344):

E in profil, nu e foarte mare, 10.000 unici lunar, da' face lunar suficient pentru 63 de articole cat am aruncat pe el.

| schajuman1344 explică (pentru CataC):

Aha. imi dai si mie un link? poate e fain (cu siguranta e)

| CataC a răspuns (pentru schajuman1344):

E in profil aici pe TPU, aia ziceam, http://solutiipc.ro. Nu e impresionant, din lipsa de timp. Dar e bine pus in google.

| schajuman1344 explică (pentru CataC):

Ne facem o reclama reciproca? Site-ul meu este http://solutiipc.ro. Banner exchange.

| schajuman1344 explică (pentru schajuman1344):

Scuze am gresit http://techsquare.ro