| withoutme a întrebat:

Daca a-ti avea 1000 de euro ce afacere a-ti porni?

Răspuns Câştigător
| stroedaniel13 a răspuns:

Withoutme, exista solutie! Eu, personal, am pornit o afacere in franciza alternativa, part-time (domeniul telecomunicatiilor, videotelefonie VoIP) alaturi de o firma americana care a deschis reprezentanta si la noi, in RO. Se lucreaza de acasa, fara target, fara livrari de echipamente, strict online. Iata castigul meu mai jos, acceseaza linkul si priveste sub logo-ul mare, LV7, e o suma in euro, sunt bani pe care i-am ridicat, efectiv, din bancomate, cu ajutorul unui card VISA ELECTRON INTERNATIONAL care mi-a sosit acasa, din SUA:
http://www.mstroe.lv7global.com/lv7/home.aspx
Daca te intereseaza, ma gasesti in YM (amstroe) sau SKYPE (amstroe1). Carcotasii care ti-au raspuns mai sus nu au dreptate! Afacerea asta se poate porni cu o suma chiar mai mica de 1.000 euro! (de fapt, sunt 6 posibilitati de intrare, suma de investit fiind intre 25 euro si 950 euro, la alegerea fiecaruia care doreste sa dezvolte acest business personal).

13 răspunsuri:
| caractere a răspuns:

Cu bugetul asta, cert nu se poate numi afacere.

| iEmonel a răspuns:

As da banii celor care au nevoie de carte ca cica 6% din romani sunt analfabeti. [ da' eu cred ca mult mai multi sunt analfabeti laughing ]

| zdrangoi a răspuns:

Cu banii astia mai bine faci un chef.
sunt prea putini sa pornesti o afacere.

| withoutme explică:

Atunci 2000. e imposibil sa nu fie cv...

| aryana1991 a răspuns:

Nu prea poti porni o afacere cu capitalul asta.mai adaug un zero la coada sumei si mai vorbim

| Psihoyounger a răspuns:

M-aş asigura că îi pot oferi mamei mele cele mai bune condiţii după operaţia prin care tocmai a trecut.

| withoutme explică:

Bine fratilor, sa fie 10000. ce a-ti face cu ei? sau cum ia-ti inmulti?

| elenyss a răspuns:

Mi-as cumpara muuulte dictionare, abecedare, etc! Intai sa invat sa vorbesc si sa scriu corect gramatical, apoi sa fac ceva in viata! Epic fail...

| Petronela7 a răspuns:

Eu mi-as deschide o afacere legata de mancare! Pentru ca toti oamenii trebuie sa manance. Ceva o gogoserie (sa vand gogosi cu diferite topping-uri), patiserie. Dar cu o suma aproximativ 20 000 euro.

| panteravalcea a răspuns:

Ma fratilor sunt atatea de deschis dar voi sunteti rai cu omu.chioscuri de ziare, second hand vanzari masini ceva de la aia ceva de la aia si dai inainte.nu mai radeti fratilor de ei. tatal meu a inceput acum 5 ani termopane cu 45 de milioane.cei drept a avut o dacie beteaga...si-a luat un flex un debitor si alte chestii mici a inceput asa slabut si a reusit sa iti ia o masina buna sa isi cumpere un pamant sa isi faca o casa si sa isi extinda si firma. asa ca numai fiti rai cu omu si incutajatil

| amstroe a răspuns:

Multumesc, Teo! Si bafta si tie, atunci cand vei intra (daca vei intra)!

| Ilascu_Catalin_1970 a răspuns:

Sincer as incepe o afacere de familie unde am o hala si as incepe sa produc ceva apoi sa vand. Cred ca as produce ceva de domeniul designului

| stroedaniel13 a răspuns:

Cred ca mi-as face o mica spalatorie.

Iti recomand si alte idei de afaceri pe care le poti gasi aici :Salut,

Recomand urmatorul site: www.afacericubaniputini.org