| AndreiMarin499 a întrebat:

Salut, dacă ați avea 10.000 de euro ce fel de afacere ați porni?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In primul rand as deschide o afacere intr-un domeniu pe care-l cunosc foarte bine.
In al doilea rand, afacerea as face-o intr-o zona unde clientela ar fi multa, iar concurenta minima sau deloc.

De aici incepand, cei 10 mii euro iti vor fi necesare doar sa acoperi cheltuielile primilor 3 luni, inclusiv aparatura necesara.

| Bondarel99 a răspuns:

Cam putin.
Vazusem recent pe net o afacere cu aparatele acelea (vending machine in engleza, in romana nu mai stiu cum se numesc). Practic faci rost de vreo 2 din alea, vorbesti sa le amplasezi in locuri cu multa lume (de ex scoala, facultate, o institutie in general) si tu te duci doar sa o umpli si sa iei banii.

| gabicoo a răspuns:

Suma e prea mică pentru a porni o afacere!
Depinde de regiunea în care locuiești. În zona mea ar merge o firmă de construcții: montaj structuri metalice/termopane.
Sau dacă ai un spațiu undeva la țară poți deschide un mic magazin+cârciumă!
Succes!
big grin

| StrongHeart a răspuns:

Mi-as deschide un studio de muzica acasa.As cauta oameni care sa ma inspire si sa le placa munca mea si sa munceasca cu mine pe plan artistic.Am multe idei dar asta ar fi una care m-ar satisface personal.

| User23434 a răspuns:

O frizerie, barbatii se tund cam de 2 ori pe luna. Iei cam 15 lei pe tuns si faci cam 4 tunsori pe ora, deci in jur de 60 lei pe ora.
Daca lucrezi minim 8 ore pe zi faci 480 lei la zi, desigur, plus sau minus cateva zeci de lei. Trebuie sa alegi o zona pe unde lumea trece des si undeva vizibil pentru a avea clienti, si o afacere de genul se poate intretine si intr-un loc inchiriat happy

| behappy2019 a răspuns:

As juca la loterii internationale, cu o strategie bine pusa la punct, poti trai bine din asta +plus rezerve.