| MrFunky2 a întrebat:

Daca ai 14 ani si iti faci card, poti sa faci cumva sa-ti intre alocatia pe card si sa o scoti?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da se poate. Trimiti o cerere in acest sens, semnata si de parintele care iti primeste alocatia, la care atasezi codul IBAN al contului de card, la Agentia pentru Plati si Inspectie Sociala din judetul tau.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, dar trebuie sa ceri de la bancă un extras de cont pe care il depui impreună cu o cerere si copie de buletin la directorul scolii, el sau cine se ocupă in scoală cu virarea alocatiilor, o sa ti o vireze incepind din martie pe card.

| CuriousStuff a răspuns:

Da. Trebuie sa mergi cu extrasul de cont dea banca la o institutie, nu mai stiu exact unde si poti sa-ti virezi alocatia pe card.

| Dididiutza a răspuns:

Da