| Cozminel a întrebat:

Daca am 2 servicii adica 2 salarii si dintr-unul mi se iau toate asigurarile si chestiile asta, din al 2-lea mi se mai ia ceva?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, din toate veniturile salariale ti se opresc taxe si impozite.

| Altu a răspuns:

Daca ambele sunt delcarate conform legii, ambele vor fi impozitate. Unele taxe se vor retine doar din primul salariu, dar nu-l vei incasa pe al doilea brut.

| mihu a răspuns:

Da, toate, ca şi la primul. La al doilea, nu ai dreptul la deducere personală, deci impozitul pe salariu va fi mai mare.