| anonim_4396 a întrebat:

Daca am card revolut si vreau sa extrag bani de la un bancomat si ii am in euro, trebuie sa-i convertesc din aplicatie mai intai?

2 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Nu. Bancomatul ii va converti automat in RON.

| Floridori a răspuns:

Ideal ar fi sa ii schimbi in aplicatie mai intai deoarece iti ofera un schimb mult mai bun.
Pe langa contul de EUR iti poti deschide si cont in RON din aplicatie si astfel sa faci conversia intre conturi.
Poti retrage banii de pe acelasi card.
Daca intri in aplicatie, gasesti toate aceste detalii.
Ii poti retrage si direct la bancomat, dar schimbul este oribil si nu cred ca iti place sa pierzi banuti.
Numai bine!